Kvety nezvyčajných tvarov – „Swaddled Babies“

Orchidea s botanickým názvom „Anguloa uniflora“ pochádza z Južnej Ameriky, konkrétne z pohorí Ánd okolo Venezuely, Kolumbie a Ekvádoru. Rastie tu v zalesnených oblastiach v nadmorských výškach od 1400 do 2500 metrov.

                     d2745e350db088bc401147de53897e5d

Meno „Anguloa“ nesie táto úchvatná kvetina po slávnom Franciscovi de Angulo, ktorý bol zberateľom rôznych druhov rastlín a prispieval v hojnej miere svojou zbierkou i botanikom.

                     post-2235-1149791433

Anguloa uniflora je krásna orchidea, ktorá je bežne známa pod menom „zavinuté malé deti“, nakoľko jej najvýraznejším rysom sú jej komplexné kvety, ktoré v určitej fáze otvárania vyzerajú ako malé dieťa zabalené v deke.

                     bbb

Jej kvety sú krémovo bielej až marhuľovej farby. Kvitne zvyčajne na jar a v lete sa môžu jej pestovatelia tešiť z nádhernej vône pripomínajúcej škoricu. Každý kvet sa vyvíja z jednej stopky.

                     swaddled-babies

TIP: Vyberte si z našej širokej ponuky zaujímavých kvetov a vyskúšajte rýchlu donášku kvetov s garanciou čerstvosti!

Kvety majú dlhú životnosť ale vyžadujú si vyššie teploty. Preto sa vo väčšine oblastí pestujú vo vyhrievaných skleníkoch, ktoré im zabezpečia tie najlepšie podmienky simulujúce prostredie odkiaľ pochádzajú a napomôžu im tak k optimálnemu rastu. Nemenej dôležitá pre ich pestovanie je i správna vlhkosť.

                                anguloa-uniflora

Vďaka splneniu týchto podmienok sa môžu ľudia následne tešiť veľkým zdravým kvetom, ktoré sú jedinečné na svete.