Kvety známych osobností (1. časť)

Princezná Diana – „Diana Princess of Wales Hybrid Tea rose“

diana-princess-of-wales

Princezná Diana patrila jednoznačne k najobľúbenejším členom anglickej kráľovskej rodiny svojej doby a na jej počesť bola po nej pomenovaná nádherná ruža. Farebná škála tohto úchvatného skvostu ide od smotanovej farby v strede kvetu až po ružovú na vonkajšom kraji každého okvetného lístka. Má dokonalo tvarované kvety, ktoré sa ohromne vynímajú v kytici ruží.

a

Elton John – „Doritaenopsis Sir Elton John“

doritaenopsis-sir-elton-john-thumb-550x383

Sir Elton John je zanietený milovník kvetín a každoročne na ne utratí nemalé peniaze. Počas svojej návštevy v Singapure po ňom pomenovali i orchideu, ktorá má veľké biele okvetné lístky. Ide o hybrid patriaci do rodu Harequin nesúci až 9 kvetov na každom kvetenstve. Táto orchidea natoľko očarila Eltona, že si ju dokonca pestuje i vo svojom dome.

a

Nelson Mandela –  „Mandela’s Gold“

mandela-gold

Strelícium „Mandelovo zlato“ bolo vyšľachtené v Juhoafrickej republike, konkrétne v Národnom botanickom ústave sídliacom v meste Kirstenbosch. Pôvodne sa preto volalo „Kirstenbosch Gold“. Avšak neskôr ho premenovali na počesť svetoznámeho Nelsona Mandelu, ktorý bol juhoafrickým prezidentom. Ide o zriedkavú žltú formu dobre známeho kvetu – strelícia, ktoré má oranžové zafarbenie kvetov. Kvety sú na špičkách dlhých a odolných stoniek. Jasne žlté korunky okvetných plátkov dosahujú dĺžku až okolo 15 cm.

a

Michelle Obama – „Michelle Obama Purple Orchid“

obama

V USA je dlhodobou tradíciou pomenovávať kvety po amerických prvých dámach. Michelle Obama nie je vôbec výnimkou, a preto v roku 2008 bola predstavená nová orchidea s názvom „Michelle Obama Purple Orchid“. Je v nádhernej ružovo – fialovej farbe a zaiste zaujme nejedno oko nadšenca orchideí.