Rozprávkové ulice (1. časť)

Valencia, Španielsko

Valencia je známa vďaka viacerým úžasným veciam ako je napríklad veľmi chutné tapas. Avšak vedeli ste, že tu môžete nájsť i jednu z najkrajších ulíc sveta? Táto čarokrásna ulica s jemne voňajúcimi ružovo-fialovými kvetmi visiacimi ponad hlavy zaiste utkvie v pamäti nejedného návštevníka. A samozrejme sú tu inštalované aj lavičky, kam sa stačí len posadiť a nasávať atmosféru tohto miesta.

                   mti4otkyotq3nti5ndiymdk4

Nafplio, Grécko

Prímorské mestečko Nafplio umiestnené na gréckom poloostrove Peloponéz sa môže popýšiť ulicou posiatou stromami s červenými lupeňmi kvetov. Turisti sa tak môžu kochať týmto dychberúcim miestom, kde sa určite budú cítiť ako v raji.

            nafplio

Molyvos, Lesbos

V gréckom Molyvos, nachádzajúcom sa na ostrove Lesbos, si môžete vychutnávať raňajšiu kávičku s kamarátmi v tieni nádherne sfarbených stromov, ktorých intenzita je najkrajšia v mesiacoch máj a jún. Je to skvelý spôsob, ako začať nový deň.

           molyvos

Grafton, Austrália

Aj Austrália sa môže pochváliť jednou z najkrajších ulíc na svete a to tou v Graftone, kde pri návšteve ostane zaručene každý v úžase. Mohutné stromy fialovej farby vytvárajú z tohto miesta očarujúcu krajinu so sladkastou vôňou a romantickou atmosférou.

          grafton

Ďalšie „rozprávkové ulice“ vám prinesieme nabudúce.