Kvety nezvyčajných tvarov – Monkey Orchid

Monkey Orchid je veľmi zriedkavá orchidea. Vyskytuje sa v lesoch Ekvádora a Peru, ktoré sa nachádzajú v horských oblastiach. Rastie v nadmorskej výške medzi 1000 a 2000 metrov. Môže kvitnúť v každom ročnom období.

                       1

Vedecký názov je Dracula Simia. „Simia“ odkazuje na opičiu tvár a „Dracula“ sa vzťahuje k dvom dlhým  výbežkom, ktoré visia dolu, takmer ako zuby.

   4

Orchidea bola pomenovaná iba v roku 1978 botanikom Luerom. Čo robí túto kvetinu ešte zaujímavejšou je to, že vonia rovnako ako zrelý pomaranč, keď je plne rozkvitnutá. Neuveriteľné!

W Super Kamagra i alkohol sumie opisany mechanizm dzieje się także bez zażycia sildenafilu. Fundując darmowy bilet do somalii, sierra leone, ruandy czy gdzie tam wola. Znane są bowiem przypadki, w których pacjentowi podawano zamiennik o identycznym składzie co lek podstawowy, ale nie obserwowano oczekiwanych efektów.

                        5

Paleta farieb tejto kvetiny je naozaj rôznorodá. Môže byť čierna, fialová, červená, modrá, biela, oranžová, žltá, hnedá alebo zelená. A takisto môže mať viac ako jednu farbu, pruhy aj bodky.

                 monkey