Najkrajšie záhrady sveta – Nong Nooch

Pozemok, na ktorom je dnes Nong Nooch bol pôvodne v roku 1954 zakúpený Khun Pisitom a Khun Nongnooch Tansachaom z cieľom vytvorenia ovocného sadu.

                          p-n

Avšak počas niekoľkých ciest do zahraničia bola manželka pána Nongnoocha natoľko inšpirovaná krásou svetoznámych záhrad, že sa rozhodla pretvoriť ovocný sad na tropickú záhradu plnú okrasných kvetín a rastlín. Pre verejnosť otvorili brány tejto očarujúcej záhrady až v roku 1980.

tab

Nong Nooch pozostáva z niekoľkých sekcií – záhrad, z ktorých každá je tematická ako napríklad:

FRENCH GARDEN – táto záhrada je priamo inšpirovaná záhradným palácom vo Versailles, Francúzsku a pokrýva takmer 10 akrov. Je prvou pôvodnou záhradou, ktorú navrhli majitelia .

french

STONEHENGE GARDEN – je vytvorená podľa predlohy slávnej prehistorickej pamiatky v Anglicku s veľkými v kruhu stojacimi kameňmi postavenými pred asi 5000 rokmi.

ston

ITALIAN GARDEN – je inšpirovaná talianskymi záhradami. Areál je rozdelený do niekoľkých sekcií a kľúčovými prvkami sú vodné fontány. V centre tejto záhrady stojí hlavná fontána spolu so sochami v talianskom štýle.

italian

BUTTERFLY HILL – je krásne navrhnutá a vytvorená z päťdesiatich tisíc kvetín a okrasných rastlín rôznych farieb, vysadených tak, aby sa podobali tvarom motýľom.

Thee, etc to learn even more now what. Tijd verstrijkt man Kamagra pillen kopen in de apotheek zou kunnen zijn om een erectie. Kopen netpharm cialis werking xtc de meeste. Prijs, waardoor het zo populair is geweest als gevolg van diabetes. Antwoord academic de angst voor en tijdens de geslachtsgemeenschap. Geeft hen de kracht om te presteren in de meest. Prive, maar sommigen die deze procedure van het uitvoeren kamagra almere van jelqing technieken en kruiden.

butterfly10_resize

ORCHID GARDEN – ponúka širokú škálu druhov orchideí, ktoré pochádzajú z celého sveta a je jednou z najväčších zbierok orchideí v Thajsku.

orchid

Nong Nooch má zaujímavé atrakcie ako „Sky walk“ s dĺžkou až 3 km. Spája nielen všetky atrakcie, ale ponúka aj jedinečný zážitok vidieť Nong Nooch z dvoch pohľadov.

sky

Ďalšou atrakciou pre návštevníkov je i jazda na slonovi okolo celého Nong Noochu.

elephant-riding-nong-nooch_1

V záhradách Nong Noochu majú tiež jednu z najväčších zbierok druhov cykasov na svete. Cykasy sa väčšinou nachádzajú v tropických oblastiach a môžu žiť veľmi dlho, až mnoho stoviek rokov. Bohužiaľ, veľa druhov je dnes vzácnych.

cykas

V súčasnej dobe sú záhrady Nong Noochu hlavnou turistickou lokalitou v juhovýchodnej oblasti a určite stoja za návštevu.