Najkrajšie záhrady sveta – Nong Nooch

Pozemok, na ktorom je dnes Nong Nooch bol pôvodne v roku 1954 zakúpený Khun Pisitom a Khun Nongnooch Tansachaom z cieľom vytvorenia ovocného sadu.

                          p-n

Avšak počas niekoľkých ciest do zahraničia bola manželka pána Nongnoocha natoľko inšpirovaná krásou svetoznámych záhrad, že sa rozhodla pretvoriť ovocný sad na tropickú záhradu plnú okrasných kvetín a rastlín. Pre verejnosť otvorili brány tejto očarujúcej záhrady až v roku 1980.

tab

Nong Nooch pozostáva z niekoľkých sekcií – záhrad, z ktorých každá je tematická ako napríklad:

FRENCH GARDEN – táto záhrada je priamo inšpirovaná záhradným palácom vo Versailles, Francúzsku a pokrýva takmer 10 akrov. Je prvou pôvodnou záhradou, ktorú navrhli majitelia .

french

STONEHENGE GARDEN – je vytvorená podľa predlohy slávnej prehistorickej pamiatky v Anglicku s veľkými v kruhu stojacimi kameňmi postavenými pred asi 5000 rokmi.

ston

ITALIAN GARDEN – je inšpirovaná talianskymi záhradami. Areál je rozdelený do niekoľkých sekcií a kľúčovými prvkami sú vodné fontány. V centre tejto záhrady stojí hlavná fontána spolu so sochami v talianskom štýle.

italian

BUTTERFLY HILL – je krásne navrhnutá a vytvorená z päťdesiatich tisíc kvetín a okrasných rastlín rôznych farieb, vysadených tak, aby sa podobali tvarom motýľom.

butterfly10_resize

ORCHID GARDEN – ponúka širokú škálu druhov orchideí, ktoré pochádzajú z celého sveta a je jednou z najväčších zbierok orchideí v Thajsku.

orchid

Nong Nooch má zaujímavé atrakcie ako „Sky walk“ s dĺžkou až 3 km. Spája nielen všetky atrakcie, ale ponúka aj jedinečný zážitok vidieť Nong Nooch z dvoch pohľadov.

sky

Ďalšou atrakciou pre návštevníkov je i jazda na slonovi okolo celého Nong Noochu.

elephant-riding-nong-nooch_1

V záhradách Nong Noochu majú tiež jednu z najväčších zbierok druhov cykasov na svete. Cykasy sa väčšinou nachádzajú v tropických oblastiach a môžu žiť veľmi dlho, až mnoho stoviek rokov. Bohužiaľ, veľa druhov je dnes vzácnych.

cykas

V súčasnej dobe sú záhrady Nong Noochu hlavnou turistickou lokalitou v juhovýchodnej oblasti a určite stoja za návštevu.