Rozprávkové ulice (2.časť)

Bonn, Nemecko

Táto úchvatná ulica sa nachádza v nemeckom meste Bonn, kde si môžete splniť všetky svoje romantické predstavy. Na jar rozkvitnuté čerešňové kvety zahalia oblohu do ružova a ich sladkastá vôňa zaiste utkvie v pamäti nejedného návštevníka. Tieto prekrásne stromy boli vysadené v roku 1984 ako časť plánu na zlepšenie ekológie a životných podmienok v meste. Dokonca sa tu každoročne v čase ich rozkvitnutia koná i festival so živou hudbou a občerstvením.

bonn-1

Štokholm, Švédsko

Očarujúcu „ružovú krajinu“ môžete nájsť i vo Švédsku, konkrétne na Blossom Street v meste Štokholm, v najobľúbenejšom mestskom parku. Ružové kvety 63 stromov visiacich nad hlavou vám vytvoria dokonalú zasnenú atmosféru. Ulica je lemovaná lavičkami, a tak sa stačí len posadiť a nasávať atmosféru tohto miesta.

stokholm

Spello, Taliansko

Starobylé mesto v provincii Perugia fascinuje nádhernou architektúrou vtesnanou v pomerne malom priestore. Je postavené na základoch Rímskej ríše a má hustú sieť úzkych uličiek, z ktorých jedna je zaručene tou najkrajšou. Sú tu umiestnené voľne stojace i visiace kvetináče plné kytíc ruží. Hojnosť kvetov dodáva tejto ploche skvelú arómu, takže to nie je len potešením pre oči, ale aj pre nos. Stačí sa len poprechádzať a zhlboka dýchať.

spello

Brisbane, Austrália

A nakoniec austrálske Brisbane sa môže popýšiť čarovným futuristickým tunelom vytvorením z oblúkových konštrukcií, ktoré sú plné kvetov a rastlín úžasnej fialovej farby.

brisbane