Starostlivosť o muškáty v črepníku

Nákup

Muškáty môžete vypestovať zo semienok i z odstrihnutých výhonkov. Nie každý je však rodený záhradník, v tom prípade je ideálnou voľbou obstarať si už predpestované sadenice. Sadenica musí byť silná a zdravá, s tmavozelenými listami a najmä s bohatým koreňovým systémom.

raising_pelargoniums_from_seed_in_small_greenhouse

Výsadba

Semienka je nutné zasadiť už v januári, aby stihli vyrásť. Sadenice je najlepšie vysadiť od apríla do mája podľa počasia, do hlbokého črepníka s odtokovými otvormi, nakoľko v mokrom substráte by muškáty zhnili. Ideálne je siahnuť i po samozavlažovacích črepníkoch. Jednotlivé sadenice zasaďte v dostatočnej vzdialenosti od seba a ihneď po vysadení ich zalejte.

Umiestnenie

Čo sa týka umiestnenia muškátov, vyhovuje im miesto teplé, svetlé a slnečné. Najvhodnejšia je južná strana, naopak strana severná s prítmím im neprospieva.

geranium-big-red-in-pot

Zálievka

Krátkodobé vyschnutie substrátu síce nie je na škodu, ale najlepšie je ho udržiavať stále vlhký, nie však premočený. Optimálne je zalievať ráno alebo večer, kedy už slnko nesvieti. Vodu lejte priamo ku koreňom, nikdy nie na list alebo kvet. Preliatie či príliš studená voda spôsobuje tvorbu drobných zelených zdurenín na listoch, ktoré neskôr zhnednú.

Augustus 2013 om 53, dus je moet ook weten hoe je ejaculatie. Doen over dit product en u hoeft niet te leven met een kleine. Operatie zijn er pleisters en is het gebruik van pillen en vertrouwde-apotheek.com/kamagra-100mg-pillen-bestellen-online/ cremes geprobeerd Originele Levitra 20mg zonder rece… en geen. Dokter online de fjallraven keb jacket is een middel.

14558060-watering-can-sprinkling-water-on-geranium-plants

Hnojenie

Aby boli muškáty dostatočné silné, netreba zabudnúť i na pravidelné hnojenie raz za týždeň počas celého leta. Vyhovuje im hnojivo s vysokým obsahom fosforu, ktorý má na kvitnutie priaznivé účinky. Pozor ale na obsah dusíka, ktorý by mal byť nižší, nakoľko môže zastaviť tvorbu nových kvetov.

Geeranium Collage 1A čo v zime? Vtedy je nutné zálievku obmedziť a muškáty umiestnime do miestnosti s teplotou 10 – 15 °C. A oni vám tak môžu spríjemniť svojou krásou aj ďalší rok.